Mandalina

Kategori: Mandalina
--

Mandalinanın Kansere Faydaları: Bu konuyla alakalı olarak son zamanlarda yapılan araştırmalar mandalinanın karaciğer kanserine karşı çok etkili olduğunu ortaya koymuştur. Bunun yanında bol miktarda C vitamini ve ceta cryptoxanthin içeriği için karaciğer kanserine yakalanma riskini azaltır.

C Vitamini Deposu: C vitamini açısından çok zengin olan mandalina bu özelliği sayesinde serbest radikallere hayat hakkı tanımaz. Bunun bir sonucu olarak serbest radikallerin yol açtığı birçok hastalığa yakalanma riskini azaltır.

Kolesterole Faydaları: Mandalina vücudda kolesterol üretimini kısıtlayan synephrine üretir. Mandalina aynı şekilde kötü kolesterol seviyesini yükselten serbest radikallerin oluşturduğu unsurları ortadan kaldırır. Damar tıkanıklığı riskini azaltır.

Mandalina Kan Basıncını Düzenler: Mandalina düşük kan basıncı sorunları olan kişilere yardımcı olabilir. Kan basıncı seviyesini normalde tutmayı sağlayabilir.

Kilo Vermeyi Kolaylaştırır: Bol miktarda lif  içeren mandalina iki yönlü olarak kilo vermeyi kolaylaştırır. Birincisi lifler yardımıyla midenin sürekli tokluk hissini arttırır, ikincisi ise sindirim sistemine faydalı olması ve sindirim sistemini ve özellikle bağırsak hareketlerini arttırması kolay bir şekilde dışkı atılımını sağlar.

Sağlıklı Bağışıklık Sistemi İçin Mandalina: Mandalina bol miktarda C vitamini içerdiği için bağışıklık sistemi sağlığını korur ve güçlendirir. Özellikle kış aylarında soğuk algınlığının neden olduğu bakteriyel ve salgın hastalıklarına karşı bağışıklık sistemine destek olur. Bu yüzden kış aylarında bolca tüketilmesi tavsiye edilir.

Mandalina Cilt Sağlığını Korur: C vitamini bol içerdiği için mandalina cilt sağlığı için de faydalı bir meyvedir. Cildi serbest radikallerden korur, güneş ışınlarının neden olduğu zararları giderebilir. Mandalina kabuğu direkt olarak cilde uygunlanarak cilt sağlığına katkıda bulunabilirsiniz.

Mandalina Saç Sağlığını Korur: Cilt sağlığı dışında saç sağlığı içinde çok faydalı olan mandalina, özellikle kırılgan saç yapılarının ortadan kaldırılmasında önemli rol üstlenebilir. Saç dökülmesini engelleyebilir ve serbest radikallerin verdiği zararları giderebilir.

Soğuk Algınlığında Mandalina: Kış aylarında üşütmeye bağlı olarak öksürük, nezle, grip gibi sorunları giderebilir. Bol miktarda C vitamini içerdiği için önceden mandalina tüketimi kış aylarında yaşanabilecek soğuk algınlıklarına yakalanma riskini azaltır.

Benzer Ürünler

Mandalina
Mandalina